YAZARLARA BİLGİ

Yayın Sıklığı 

Şura Akademi dergisi, 2022 yılında yayın hayatına başlamıştır. Dergi, düzenli olarak yılda üç sayı yayımlanmaktadır. 

Yayın Dili 

Şura Akademi dergisinin Türkçe ya da İngilizce makale kabul etmektedir. 

Ücretlendirme

Şura Akademi dergisi makalelerin yayınlama sürecinde hiçbir ücret talep etmemektedir.

İntihal 

Şura Akademi dergisi bilim kurulu ve yayın kurulu tarafından kabul edilen tüm çalışmalar yardımcı programlar aracılığıyla intihal denetiminden geçmektedir. Çalışmalarda intihal yapıldığı tespit edildiğinde dergi editörü gerekli yaptırımlarda bulunma yetkisine sahiptir. Bu gerekçeyle çalışmalar yazar(lar)ına iade edilebilir.

Gizlilik

Yazarların kayıt ve makale gönderim aşamalarında paylaştıkları her türlü bilgi derginin amaçları için özel olarak kullanılacak, üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılmayacaktır.

Değerlendirme

Şura Akademi dergisinde yayımlanmak üzere gönderilecek olan makaleler, işlediği konuya yeni bir boyut getirecek şekilde özgün olmalıdır. Makalenin daha önce hiçbir yayın organında yayımlanmamış olması ya da  aynı anda başka bir dergiye gönderilmemiş olması gerekmektedir. Yayımlanan makalenin sorumluluğu yazara aittir. Makaleler “Kör hakem” yöntemiyle değerlendirilmektedir. 

Derginin görüş makaleleri bölümünde yayımlanmak üzere gönderilen makaleler, derginin editörlerince değerlendirilir. Editörler gerek görürlerse makale hakkında ilgili hakemlerin değerlendirmesini alıp yazarlardan gerekli düzelmeleri isteyebilir ya da makaleyi reddedebilirler.

Açık Erişim 

Şura Akademi dergisi yayınlanma ile birlikte açık erişim sağlama politikasını benimsemiştir. Şura Akademi dergisi açık erişim sağlama politikası bağlamında kaynak göstermek koşuluyla kullanılabilir, paylaşılabilir.