Home » Yayın Politikası 

GÜNCEL
SAYIMIZ

ÖNCEKİ Sayılarımız

ÜYESİ OLDUĞUMUZ DİZİNLER

Yayın Politikası 

Yayın Politikası 

Yazarların güncel unvanlarını, görev yaptıkları kurumları, haberleşme adresleri ile telefon numaralarını ve e-posta adreslerini yayımlanmasını istedikleri yazıyla birlikte bilgi@suraakademi.org.tr e-posta adresine göndermeleri zorunludur.

Yazarlar telif devri ve yasal sorumluluğu içeren Eser Beyan Formu ’nu imzalayarak dergiye ulaştırmak zorundadır. Eser Beyan formuna www.suraakademi.org.tr üzerinden erişim sağlanabilir.

Dergide yayımlanan eserlerdeki görüşler ve bu görüşlere ilişkin sorumluluk yazar/yazarlara aittir.

Yazılarda akıcı ve anlaşılır dil kullanılmalı, bilimsel atıf kurallarına uyulmalıdır.

Metinler içinde yapılan atıflara mutlaka yer verilmelidir.

Kabul edilebilir benzerlik oranı üst sınırı yüzde %20’dir.

Yayımdan sonra tespit edilen kuraldışı ve/veya uygunsuzluklar içeren eserler ve içerikler derginin elektronik yayınlarından çıkarılır. Derginin devam eden ilk periyodik baskısında iptal gerekçesi açıklamasına yer verilir.

Yayımlanması kabul edilen yazıların her türlü yayın ve yayım hakkı Şura Akademi dergisine aittir. 

Yayın Zamanları ve Sıklığı

Kent Politikaları ve Araştırma Merkezi (ŞURA) bünyesinde 2022 yılında yayın hayatına başlamıştır. Yılda üç sayı olarak yayımlanmaktadır. 

Yayın Dili

Türkçe ya da İngilizce dillerinde yazılmış makaleler kabul edilmektedir. Türkçe makaleler kısaltmalar dâhil Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun yazılmalıdır. 

Ücretlendirme

Makale gönderim, değerlendirme ve yayımlanma olmak üzere hiçbir aşamada ücret talep edilmez. Yazıları yayımlanan yazarlara “Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Ödenecek Telif ve İşleme Ücretleri Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde telif ücreti ödenir.

...........................................................................................E-ISSN: 2822-7096 / Kent Tarihi Ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığı-KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2024........................................................................................